Найпоширеніші питання про процесс виготовлення свічки

Обидва ці воски виготовлені з 100% органічної соєвої олії, тому їхній хімічний склад принципово нічим не відрізняється. Головна відмінність цих восків – різна температура “падіння карплі”, тобто температура, за якої на поверхні твердого воску з’являється рідка фаза. Для S41 це - 41C, для Y50 - 50C. На практиці це означає, що за температури 41С свічка зроблена з воску S41 вже почне підтоплюватись, в той час як свічка зроблена з воску Y50, або з міксу S41 та Y50, залишатиметься твердою. Цей фактор, наприклад, може відігравати важливу роль в логістиці. Якщо свічки транспортують, або зберігають в умовах, де можливий нагрів до критичної температури, вибір правильного воску може суттєво вплинути на її товарний вигляд.


Більшу твердість Y50 також використовують для виготовлення ствобурових свічок. Хоча і Y50, і S41 не є найкращим рішенням для виготовлення цього виду свічок, якщо все ж таки ви вирішили це зробити, то слід обрати Y50.


Іншою відмінністтю цих восків є аромавіддача. За однакових інших умов віск S41 краще віддає аромат, ніж Y50.

Припустимо, ви хочете, щоб ваша свічка містила 7% аромаолії. Щоб визначити необхідну вагу есенції, зробіть наступні розрахунки:

  1. Поставте контейнер, в який планується залив, на ваги. Обнуліть його вагу.
  2. Налийте в нього воду на рівень, до якого планується залив воску. Зафіксуйте показник (це об’єм воску).
  3. Помножте показник з пункту 2 на 0.9 (густна воску). Результат – вага воску.
  4. Помножте число з пункту 3 на 7%. Це і буде необхідна вам вага аромаолії.
  5. Тепер треба визначити остаточну вагу воску, яку необхідно розплавити перед додаванням аромки. Для цього відніміть від числа з пункту 3 число з пункту 4.

На це питання немає універсальної відповіді. Ми рекомендуємо починати з 6%, тестувати свічку і збільшувати кількість олії в разі недостатньої інтенсивності аромавіддачі. Однак більше олії не завжди означає сильніший аромат. Для кожної олії існує свій оптимум, вище якого інтенсивність перестає зростати, а свічка починає гірше горіти. Цей показник майже ніколи не буває вищим за 10%.

Окрім того, кожен віск по-різному віддає аромат. Одним з найкращих варіантів, що стосується аромавіддачі, є соєвий віск Golden Wax S41. Як правило, для інтенсивного аромату, потрібно додавати не більше 7% олії.

Соєвий віск отримують з соєвої олії. У випадку восків від компанії AAK, офіційним дистриб’ютором якої є наша компанія, його виготовляють з високоякісноих органічних бобів.

На відміну від парафіну, соєвий віск абсолютно безпечний для навколишнього середовища та здоров’я. Його горіння не викидає в атмосферу жодних небезпечних продуктів нафтопереродки. Його можна сміливо використовувати в косметичних цілях, наприклад, для приготування кремів. Не є проблемою і потрапляння соєвого воску на будь-яку поверхню: меблі, одяг, шкіру – адже він легко змивається теплою водою з милом.

Соєвий віск має нижчу температуру плавлення, тому гірше тримає форму. Через цю особливість його, як правило, використовують для виготовлення контейнерних, а не стовбурових свічок.

Серед переваг соєвого воску не лише його екологічність, але й висока аромовіддача. Для ароматизації такої свічки, як правило, достатньо 5-8% ароматичної олії. Він також гарно розчиняє пігменти і змішується з іншими восками.

Соєвий віск, як правило, ароматизують при температурі 85С. Цей показник є оптимальним для більшості аромаолій. Однак, він не є догмою. Деякі аромаолії краще розкриваються при нижчих температурах. Це, наприклад, стосується свіжих цитрусових ароматів. Як би то не було, лише власними експериментами ви зможете знайти ідеальну температуру введення для своєї олії. Одним з показників того, що ця температура була обрана невірно, є дефект “сліз”, який проявляється виділенням крапельок олії на поверхні свічки після її застигання. В цьому випадку слід підняти температуру вводу аромаесенції.

В процесі виготовлення свічки першим етапом є плавлення воску. Задля рівномірності протікання цього процесу і можливості його контролювати, як правило, використовують водяну баню.

Ми рекомендуємо доводити віск до температури 85С. По-перше, за цієї температури в ньому надійно і рівномірно розчиняються практично всі аромаолії. Менша нагрітість при ароматизації може призвезти до дефекту “сліз”, тобто видавлення аромаолії на поверхню свічки. По-друге, при цій температурі з воску вивільняється повітря, яке потрапляє в нього під час виробництва. Недостатня дегазація воску призовдить до дефетку “тунелю”, який проявляється у вигляді вертикальної порожнини вздовж гноту.

Контроль температури здійснюється за допомогою побутового кухонного термометра.

Правильно підібраний гніт є запорукою рівномірного, яскравого і максимально тривалого горіння свічки. При виборі гноту, в першу чергу, відштовхуються від діаметра контейнера. Однак на це також впливає тип воску, наявність барвника та ароматизатора, а також матеріал, з якого виготовлено контейнер.

Ця таблиця допоможе тобі зробити вдалий вибір гноту для своєї свічки. В той же час вона не ставить жорстких рамок, за які не варто виходити. Як правило, ті варіанти, що знаходяться в клітинці ліворуч або праворуч від правильного варіанту теж можуть дати гарний, або навіть кращий результат. Тому в цій справі лише власні експерименти є ключем до ідеального гноту.

Таблиця підбору гноту

Майстер-клас

Якщо ви бажаєте поглибити свої знання про свічки, або хочете зробити перші кроки в свічкоробстві, запрошуємо вас на наші регулярні мастер-класи. Вони проводяться в групах по 6 людей кожні 3 тижні

Записатися на майстер-клас